Aktuální informace

Právo na opravu: Komise zavádí nová práva spotřebitelů na snadné a atraktivní opravy

17. 4. 2023

Tento právní předpis by neměl být zaměňován s kampaní "Právo na opravu" na trhu s náhradními díly v automobilovém průmyslu o přístupu k technickým informacím a údajům o vozidlech, ale s obecnými právními předpisy EU týkajícími se opravitelnosti.

[ číst ]


Společná výzva k jasnému, jednoznačnému a okamžitě použitelnému ustanovení EU o opravě s cílem vytvořit přístupné a cenově dostupné právo na opravu

13. 4. 2023

FIGIEFA nedávno spojila své síly se společnostmi SME United, AIRC, CLEPA, ECAR a Insurance Europe, aby vyzvala Evropský parlament a Radu k vytvoření účinné doložky o opravě, která je kriticky potřebná k pokrytí nových i stávajících designů tak, aby z nich měl plný prospěch spotřebitel.

[ číst ]


Zákon o datech vstoupil do trialogu

11. 4. 2023

Po přijetí postoje Evropského parlamentu na plenárním zasedání dne 14. března a tzv. "společného postoje", k němuž Rada dospěla dne 24. března, vstoupil akt o ochraně údajů do poslední fáze legislativního procesu: interinstitucionálních diskusí mezi Parlamentem, Radou a Komisí (tj. "trialogu"). Očekává se, že tento proces bude v nadcházejících měsících intenzivní a zdlouhavý a skončí přijetím konečného znění do července (v nejlepším případě) nebo ke konci roku v říjnu/listopadu.

[ číst ]


Nové normy Euro 7 – nejen pravidla pro emise vozidel; také dopad na trh s náhradními díly!

7. 4. 2023

Nařízení o emisích Euro 7 by mělo přímý dopad na obchod s díly v několika klíčových částech souvisejících s emisemi, které dnes nezávislí distributoři a velkoobchodníci prodávají ve velkém množství.

[ číst ]


Aktivity ISP Group vrcholí na tiskové konferenci na nejvyšší úrovni, přinášejí zpět odvětvovou legislativu!

5. 4. 2023

Jak vám bylo sděleno, komisař Thierry Breton přijal politické rozhodnutí a před Vánocemi pozastavil proces odvětvových právních předpisů v oblasti automobilového průmyslu.

[ číst ]


Valná hromada sdružení

30. 6. 2022

Dne 11. listopadu 2021 se uskutečnila valná hromada sdružení. Přítomní schválili zprávu o aktivitách sdružení v roce 2021 stejně jako zprávu o hospodaření sdružení a rozpočet sdružení pro rok 2022.

[ číst ]


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace