Tiskové informace

Tisková zpráva Evropské komise

6. 7. 2022

Evropská komise dnes zahájila veřejnou konzultaci a výzvu ke sdělení skutečností, v nichž vyzvala všechny zúčastněné strany, aby se vyjádřily k jejím návrhům na budoucnost režimu blokových výjimek pro motorová vozidla. Patří mezi ně i) návrh nařízení, kterým se prodlužuje platnost stávajícího nařízení MVBER o pět let, a ii) návrh sdělení zavádějící cílené aktualizace doplňkových pokynů.

[ číst ]


Nový datový rámec EU může vyvolat vlnu inovací v evropském ekosystému automobilových služeb a služeb mobility Evropští nezávislí poskytovatelé služeb vítají velmi pozitivní dialog s komisařem Bretonem

29. 6. 2022

Brusel, 23. června 2022 – Společnosti představující 4,5 milionu pracovních míst v automobilovém sektoru v celé Evropě uvítaly velmi pozitivní výměnu názorů s Evropskou komisí o zajištění inovací v automobilovém průmyslu a odvětví mobility, neboť evropští regulátoři stanovují pravidla, která budou toto odvětví definovat nejméně na příštích deset let.

[ číst ]


Manifest za rovné digitální příležitosti

20. 11. 2019

Široká koalice vyzývá odpovědné zástupce EU k předložení legislativy do roku 2020 a zajištění skutečně spravedlivého digitálního prostoru pro vzdálený  přístup k datum a funkcím vozidel.

[ číst ]


Nová ekonomická studie

21. 3. 2019

Nová ekonomická studie: Modely přístupu k externě zálohovaným datům, vytvářené výrobci automobilů, přinášejí pro zákazníky a nezávislé investory riziko výrazných ztrát, které v roce 2030 mohou dosáhnout výše 65 miliard EUR.

[ číst ]


Manifest za spravedlivé digitalizační příležitosti

10. 12. 2018

Široká koalice vyzývá tvůrce rozhodnutí EU, aby zajistili skutečně rovné podmínky na poli digitalizace pro přístup k palubním údajům vozidel.

Konkurence, inovace a zájmy zákazníka musí být středem zájmu jednotného digitálního trhu EU.

[ číst ]


Umělé navyšování ceny viditelných karosářských dílů

12. 6. 2018

Nový skandál se týká automobilek Renault a PSA ve Francii.

[ číst ]


Zpráva pracovní skupiny GEAR 2030: Vize budoucnosti sektoru evropského automobilového průmyslu FIGIEFA

6. 11. 2017

FIGIEFA vyzývá k rychlému zavedení „interoperabilní telematické platformy ve vozidlech“ pro zajištění rovných příležitostí pro digitalizaci v celém řetězci automobilového průmyslu.

[ číst ]


Malý konektor s velkým dopadem Jak netečnost Evropské komise ovlivní menší firmy a spotřebitelský výběr

5. 10. 2017

Jak netečnost Evropské komise ovlivní menší firmy a spotřebitelský výběr.

[ číst ]


Zachování principů Římské smlouvy v digitálním věku automobilového průmyslu

3. 4. 2017

Brusel, 23. března 2017. Široká koalice zástupců celého odvětví a motoristů žádá EU, aby vytvořila robustní rámec pro interoperabilní automobilovou telematickou platformu založenou na klíčových principech vycházejících z Římské smlouvy: férová soutěž, nezávislé podnikání, inovace a spotřebitelský výběr.

[ číst ]


Stanovisko ACEA/CLEPA k přístupu k údajům o vozidlech ohrožuje konkurenci, inovaci a spotřebitelskou možnost výběru

15. 12. 2016

Koalice pojišťoven, dealerů, distributorů náhradních dílů pro automobily, leasingu a zákazníků říká:
Stanovisko ACEA/CLEPA k přístupu k údajům o vozidlech ohrožuje konkurenci, inovaci a spotřebitelskou možnost výběru.

[ číst ]


Evropská komise pod vlivem aféry Dieselgate zpřísňuje pravidla pro schvalování vozidel a jejich částí

12. 2. 2016

Evropská komise předložila dne 27. ledna 2016 k debatě návrh novelizující stávající předpis o schvalování vozidel a jejich částí – Nařízení EK čís. 2007/46.

V návrhu jsou mj. změny reagující na aféru Dieselgate. Navrhuje se přísnější dohled nad zkušebnami, které testují nové typy automobilů i nad vozidly v provozu. Neměly by existovat finanční vazby mezi technickými zkušebnami a výrobci vozidel, navrhuje se zavést nový systém testování škodlivých emisí u diesel automobilů.

[ číst ]


Porušení pravidel hospodářské soutěže KIA MOTORS u nejvyššího soudu ve Švédsku nepochodila Precedens pro nezávislý aftermarket v rámci EU

2. 2. 2016

Podmínka poprodejního servisu vozidel omezujících se pouze na autorizované autoservisy, kterou společnost Kia Motors aplikovala na svoji sedmiletou záruku na nová vozidla na švédském trhu, byla vyřešena.

[ číst ]


Měření emisí po 1. lednu 2016

5. 1. 2016

Sdružení importérů a výrobců součástí automobilů a servisní techniky (SISA) uspořádalo dne 17. prosince 2015 ve spolupráci s Ministerstvem dopravy ČR seminář k tématu měření emisí po 1. lednu 2016.

[ číst ]


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace